Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Brantford
LOW KMS - HEATED AND VENTED SEATS - HEATED STEERING WHEEL - SUNROOF - WINDOW VISORS - UPGRADE FLOOR
| Price: | $32,636 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:5,176 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KNDERCAA2T7830169 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P11760A |
| City: | Brantford |
The 2026 Kia Seltos EX sits in the middle of the Canadian lineup, offering a significant jump in comfort and "creature comforts" over the base LX trims while maintaining the efficient 2.0L powertrain.
Here are the key features and specifications for the
.....Read MoreLire la suite2025 Ford Escape Platinum 4dr All-Wheel Drive
ONE OWNER - NO ACCIDENTS - HEATS SEATS AND STEERING WHEEL - ILLUMINATED ENTRY - WIRELESS CHARGING PA
| Price: | $32,078 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:33,290 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU9JA5SUA89648 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | DR1066 |
| City: | Brantford |
We're pleased to offer special financing incentives made possible by commissions from our lending partners—savings we believe should go directly to you. That's why our listed finance price is 3% lower than the cash price. For more information o
.....Read MoreLire la suite2025 Ford Escape ST-Line 4dr All-Wheel Drive
ONE OWNER-CLEAN CARFAX-AWD-
| Price: | $35,463 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:1,894 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMCU9MNXSUA12448 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P11745 |
| City: | Brantford |
The 2025 Ford Escape ST-Line AWD brings a performance-inspired aesthetic to the lineup, slotting in as a sporty, tech-focused alternative to the more traditional trims.
Engine & Performance
-
1.5L EcoBoost® I-3
2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
SPACE SILVER - HEATED STEERING WHEEL - REMOTE START - HEATED SEATS - LANE KEEPING ASSIST - REAR VIEW
| Price: | $29,300 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,788 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | 1FMCU9GN5SUA89935 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | DR1074 |
| City: | Brantford |
This 2025 Escape has a clean car fax and the cold weather package which is perfect for living in Canada.
Performance & Mechanical
-
Engine: 1.5L EcoBoost® I-3 with Auto Start-Stop technology.
2025 Ford Escape PHEV 4dr Front-Wheel Drive
HYBRID-HEATED SEATS AND STEERING WHEEL-LANE KEEPING-REMOTE START-NO ACCIDENTS
| Price: | $34,065 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:39,025 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FMCU0E14SUB09717 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | DR1075 |
| City: | Brantford |
We're pleased to offer special financing incentives made possible by commissions from our lending partners—savings we believe should go directly to you. That's why our listed finance price is 3% lower than the cash price. For more information on pricing and
.....Read MoreLire la suite2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
HEATED SEATS AND STEERING WHEEL-REMOTE START-AWD-NO ACCIDENTS
| Price: | $28,832 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:34,408 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FMCU9GN9SUB09281 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | DR1076 |
| City: | Brantford |
***PREVIOUS DAILY RENTAL***
We're pleased to offer special financing incentives made possible by commissions from our lending partners—savings we believe should go directly to you. That's why our listed finance price is 3% lower than the cash price.
.....Read MoreLire la suite2025 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
ONE OWNER - CLEAN CARFAX - PREMIUM PKG - STAR WHITE - TWIN PANEL MOONROOF - PERFORMANCE BRAKES - WIR
| Price: | $54,782 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:12,465 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMUK8KH3SGA61149 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6EX5165A |
| City: | Brantford |
Here are the key features of the 2025 Explorer ST-Line (300A High):
1. The "Ford Digital Experience" (New for 2025)
The most dramatic change is the entirely new dashboard and infotainment archite
.....Read MoreLire la suite2025 Hyundai Kona 1.6T N Line 4dr All-Wheel Drive
AWD-SUNROOF-HEATED SEATS-HEATED STEERING WHEEL-NO ACCIDENTS
| Price: | $34,672 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:11,679 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KM8HACA3XSU204144 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6BR9930A |
| City: | Brantford |
We're pleased to offer special financing incentives made possible by commissions from our lending partners—savings we believe should go directly to you. That's why our listed finance price is 3% lower than the cash price. For more information on pricing and
.....Read MoreLire la suite2025 Jeep Compass Sport 4dr 4x4
LOW KMS-CLEAN CARFAX-
| Price: | $32,425 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:4,642 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3C4NJDAN1ST534358 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P11723 |
| City: | Brantford |
The 2025 Jeep Compass Sport 4x4 serves as the entry-point model in Canada, featuring a standard turbocharged powertrain and a robust set of safety technologies.
Performance & Capability
- 2.0L Turbocharged
Loading More Vehicles ...








